Ve středu přivítáme Kolín

V rámci čtvrtého kola KNBL přivítáme BC Geosan Kolín. Bude to druhé domácí utkání SLUNETY, která bude chtít potvrdit, že před svými fanoušky umí. Naopak Kolín bude chtít konečně zabrat, Medvědi zatím ještě v této sezóně nepoznali chuť vítězství. I když byli hodně blízko, hned první utkání nového ročníku se utkali s Orly na jejich půdě a po nezvládnuté koncovce šel zápas do prodloužení a v něm už dominoval domácí Prostějov. Druhým soupeřem Medvědů byl Nymburk, kde, při vší úctě ke Kolínu, čekal vítězství asi málokdo. No a ve třetím utkání přivítal Kolín doma Pardubice, které byly také nad jeho síly. Medvědi mají tedy hodně těžký los na úvod a určitě cítí šanci ve středu vyhrát.

SLUNETA hrála svůj poslední zápas také v Prostějově a po nevydařeném začátku, kdy rychle prohrávala o dvacet bodů, se naši hráči zmátořili a začali stahovat náskok soupeře a nebyli tak daleko od vyrovnání a dotažení zápasu do prodloužení. Poslední střela se však neujala a Prostějov uhájil těsnou výhru o dva body 92:90.

Během letní pauzy Kolín značně posílil, když z Ostravy přišli Kerr a Číž. Druhý jmenovaný se však ještě v přípravě zranil a jeho start je nejistý. Na naší straně bude nejspíš chybět David Šteffel.

Antonín Pištěcký:
„Ve druhém domácím zápase se musíme jednoznačně zaměřit na vstup do utkání. Od začátku sezóny pravidelně doháníme manko z úvodu, a to při kvalitě soupeřů není snadné. Dále jednoznačně musíme zlepšit práci na obrané polovině, na obraném doskoku a omezit počet ztrát. Pouze toto je cesta, jak uspět a připsat si druhou výhru sezóny. Věřím, že první domácí výhra nad celkem Svitav přiláká ještě více fanoušků, kteří budou naším šestým hráčem na hřišti.“

Stanislav Votroubek:
Po nepříliš povedeném zápase v Prostějově nás čeká další těžký zápas a před našimi fanoušky budeme chtít navázat na dobrý výkon proti Svitavám a přidat další výhru. Pokud budeme dobře bránit, věřím, že se to podaří.“